Japonsko v Čechách

English version

Foto

Pan Hata s manželkou Yoko je akademický malíř z Nagoye a pro nás zajišťuje japonské aukce.
Zleva Shibata Shoji a Shibata Osama s manželkou. Pro nás obstarávají starožitné lampy.
Oběd s obchodními přáteli. V popředí v brýlích pan Yoshida, náš agent pro vývoz z Japonska.
Mieko Sugiyama s dcerou. Náš japonský pokoj vybavily futony (přikrývky) a zabutony (polštáře).

Společné foto s panem Harahatou, architektem našeho japonského pokoje.

Odkud pochází prezentováné zboží

14. září 2009

Informace o tom, kde pro vás získáváme starožitné předměty, které na těchto stránkách nabízíme

Historické předměty, které nabízíme na těchto internetových stránkách, v našem obchůdku v Jesenici a budeme jimi obsazovat i aukce, pochází samozřejmě z Japonska. Jak již bylo v článku o představení tohoto projektu řečeno, díky stavbě domu, zahrady a japonského pokojíku jsem se seznámil s mnoha lidmi, kteří mě postupně začali vodit také do prostředí, kde se antik prodává a nakupuje. Jsou to nejrůznější obchody, markety, popř. i místní aukce v různých oblastech Japonska. Všude tam jsem se díky možnostem, které mí japonští přátelé mají, seznámil nejen s obchodem jako takovým, ale hlavně se spoustou lidí, kteří tyto předměty prodávají, a hlavně jim rozumí a hodně o nich vědí. Naše zboží nepochází jenom z jednoho místa, ale podobně jako u nás v Čechách je to otázka určitých zeměpisných regionů, určité kulturní historie a podmínek, ve kterých lidé žili a v dřívějších dobách tyto předměty vyráběli a používali.

Vzácnou možností jak získat cenné kusy je i setkávání se s lidmi, kteří se o danou problematiku zajímají do hloubky a mají třeba historické a umělecké předměty, které se v běžném komerčním prostředí ani neobjeví. I ty bychom pro vás rádi zajistili a v rámci projektu přivezli do Čech.
 
Veškeré naše aktivity nejsou jenom o obchodování, nákupu a prodeji. Jsou i o tom, že se člověk díky vznikajícím vazbám pomalu dostává hlouběji do prostředí japonských starožitných předmětů a řadu věcí vybírá svým srdcem s myšlenkou, že i u nás v Čechách by mohly udělat někomu radost. Dovoz japonských historických předmětů tedy není skutečně jenom obchodní záležitostí, ale je to i otázka určité radosti, pokory k historii země, která nás zajímá, a určité snahy zjistit z historických pramenů, které tyto věci zcela logicky doprovázejí, něco více o životě Japonců.
 
Pokud se někdo z vás v této oblasti trochu pohyboval, ví, že zakoupení starožitných předmětů bývá i otázkou určité zamilovanosti do daného kusu, který prostě chcete mít a těšit se jeho krásou a historií. K takovým nadšencům patřím i já, a tak ani nevím, jestli vojenský klobouk, který máme v kategorii „Ostatní“ nakonec prodám, i když v nabídce v současné době je. Možná si ho ponechám, protože jak jsem od svých přátel zjistil, v oblasti, kde byl zakoupen, se patrně již další takový nevyskytuje!
 
Celý tento projekt nedělám jenom pro sebe, snažím se pracovat také pro lidi, kteří mají skutečný, a to bych rád podtrhl, skutečný zájem o Japonsko, které si podobně jako já zamilovali. V této zemi je mnoho oblastí, mnoho možností a mnoho krásných starožitností, které bych rád pro lidi, o kterých jsem mluvil, do Čech dovezl. Vše ale záleží samozřejmě i na zájmu a přístupu české veřejnosti k tomuto projektu. V rámci něj počítáme také s tím, že se skuteční zájemci o Japonsko, jeho historii, kulturu a život v něm na nás budou obracet s konkrétnějšími požadavky a budou chtít třeba určitou starožitnost, kterou jinde nemohu získat, vlastnit. I těm jsme připraveni pomoci, ale jak říkám, mělo by se jednat o skutečné zájemce, kteří Japonsko a jeho historii milují podobně jako já.
 
Jiří Trčka, Želivec, září 2009
© Japonsko v Čechách, 2009-2019
Šíření obsahu bez souhlasu Věry Trčkové není povoleno.
Web: STACH software  |  Design: Jan Junek
rss články | rss starožitnosti | výměna odkazů

Japonsko v Čechách je jedinečný projekt, který přináší milovníkům východního umění pravé japonské starožitnosti až do domu. Obrazy, sošky, porcelán a mnoho dalšího sami v Japonsku vybíráme a přivážíme do Čech