Japonsko v Čechách

English version

Foto

Logo platební brány
Volba způsobu úhrady
Objednávka zapsána, výzva k úhradě platební kartou.
Formulář systému GP Webpay pro vložení údajů platební karty
Údaje platební karty vloženy, probíhá ověřování
Platební brána odeslala výsledek ověření karty a vrátila zákazníka zpět na web Japonsko v Čechách.

Možnost úhrady zboží platební kartou.

8.12.2010

Společnost Rinko s.r.o. rozšiřuje ve svém e-shopu portfolio platebních metod o možnost úhrady objednávek on-line platebními kartami asociací MasterCard a VISA. Platby probíhají prostřednictvím bezpečné platební brány společnosti Global Payments Europe,

Společnost Rinko se v zájmu zkvalitňování svých služeb i na základě podnětů řady zákazníků rozhodla rozšířit portfolio platebních metod ve svém on-line obchodě Japonsko v Čechách o možnost úhrady zboží platebními kartami společností MasterCard a Visa. Zboží je možno hradit on-line platebními kartami MasterCard, Visa, Maestro a Visa Electron.

Základním předpokladem pro úhradu objednávky kartou je, vedle dostatečného zůstatku na účtě, aby karta plátce měla povoleny úhrady přes internet. Někteří vydavatelé platebních karet automaticky platby přes internet blokují a je nutno si o povolení plateb kartou na internetu zažádat buď v bankovním ústavu, který vede účet spojený s kartou a nebo provést odpovídající nastavení v internetovém bankovnictví. Je potřeba upozornit, že platební karty Maestro a Visa Electron vydávané některými bankovními ústavy platby na internetu neumožňují vůbec. Konkrétní situaci je potřeba ověřit u vydavatele karty.

Bezpečnost platby kartou v e-shopu Japonsko v Čechách.

Platby platebními kartami v e-shopu Japonsko v Čechách jsou bezpečné. Společnost Rinko využívá pro inkaso placených částek platební rozhraní GP webpay společnosti Global Payments Europe, s.r.o. , které podporuje standard zabezpečení 3-D Secure, definovaný asociacemi VISA a MasterCard. Jste-li zvyklí platit kartou v jiných e-shopech, bude Vám tato platební brána pravděpodobně velice dobře známa, neboť jejích služeb využívá celá řada českých společností.

Veškerá komunikace při práci s platební kartou probíhá šifrovaně na zabezpečených serverech společnosti Global Payments Europe, společnost Rinko, ani její dodavatelé programového vybavení, nemají v žádném okamžiku přístup k údajům o platební kartě, v žádném z kroků nevidí ani číslo karty, ani měsíc její expirace ani bezpečnostní CVV kód karty. Společnost Rinko, resp. její e-shop, se od platební brány po provedení operace pouze dozví, zda ověření platby proběhlo v pořádku či nikoliv, v případě negativní odezvy platební brány informaci o důvodech zamítnutí platební transakce.

Důvodem zamítnutí transakce může být nedostatek finančních prostředků na účtě plátce, nepovolené platby na internetu, zablokovaná, neautentifikovaná nebo neplatná platební karta, popř. technický problém v průběhu ověřování platební karty.

Jak úhrada zboží platební kartou probíhá.

Zákazník vyvolá funkce pro odeslání objednávky tlačítkem "koupit vybrané zboží". V prvním kroku systém nabídne volbu formy úhrady, zákazník volí úhradu platební kartou. V následujícím kroku vybere formu doručení a v kroku posledním zkontroluje celou objednávku, popř. přidá vzkaz administrátorům obchodu a objednávku odešle. Objednávka se uloží,odešle se e-mailem její opis a zákazník je vyzván k úhradě platební kartou. (zobrazit obrázek)

Po kliknutí na odpovídající tlačítko je přesměrován ze serveru společnosti Rinko na platební bránu GP webpay, kde zadá číslo platební karty, měsíc a rok její expirace a bezpečnostní CVV kód - třímístné číslo, které je vypsáno na na zadní straně karty. V zobrazeném formuláři je rovněž vidět jak placená částka, tak i informace o tom, že příjemcem platby je společnost Rinko s.r.o. (zobrazit obrázek). Tlačítkem "Zaplatit" jsou vložené údaje odeslány k ověření.

Po odeslání zadaných informací platební brána spustí proces ověřování karty (zobrazit obrázek). Ten může, v závislosti na vytížení systému, nějakou dobu trvat, rozhodně nedoporučujeme snažit se jej urychlit aktualizací stránky v prohlížeči ani okno prohlížeče zavírat, stačí vyčkat a v poklidu sledovat komunikaci serveru. Zde může být poněkud matoucí tlačítko "Odeslat" ve spodní části obrazovky. Skutečně vyčkejte na automatickou odezvu systému, jak je doopručováno v textu nad tlačítkem, na tlačítko "Odeslat" klikejte až v případě, že obrazovka se nezmění ani po několika desítkách sekund.

Po ověření platební karty se automaticky prohlížeč vrátí na stránky Japonsko v Čechách a zobrazí výsledek platby (zobrazit obrázek). V naprosté většině případů jistě zobrazí úspěšnou transakci, v případě odmítnutí transakce jsou zobrazeny důvody zamítnutí. Zadá-li zákazník ke svému zákaznickému účtu i e-mailovou adresu, automaticky obdrží e-mailovou informaci o platební transakci. Dojde-li k zamítnutí transakce a úhrada zboží neproběhne, objednávka se neruší a dál zůstává v platnosti, zákazník o objednané zboží nepřijde, pouze je potřeba domluvit náhradní formu úhrady.

Vracení peněz po úhradě platební kartou.

Nastane-li situace, kdy se dodavatel zboží dohodne se zákazníkem na vrácení peněz, a to z jakéhokoliv důvodu, jsou vracené finanční prostředky vraceny zásadně na účet, který byl použit pro úhradu. Prakticky se postupuje tak, že operátor společnosti Rinko požádá přes zákaznické rozhraní obchodníka společnost Global Payments Europe o refundaci konkrétní částky a tato refundace je již kompletně realizována společností Global Payments Europe, neboť, jak již bylo uvedeno výše, společnost Rinko nemá žádné informace o detailech platby zákazníka. Nežádejte, prosím, společnost Rinko o vracení peněz jiným způsobem,  v žádném případě Vám nebude moci být vyhověno.

Závěrem:

Platby platebními kartami v e-shopu Japonsko v Čechách jsou bezpečné, rychlé, operativní, jednoduché a levné.

Karel Stach
IT specialista ve službách společnosti Rinko.

© Japonsko v Čechách, 2009-2019
Šíření obsahu bez souhlasu Věry Trčkové není povoleno.
Web: STACH software  |  Design: Jan Junek
rss články | rss starožitnosti | výměna odkazů

Japonsko v Čechách je jedinečný projekt, který přináší milovníkům východního umění pravé japonské starožitnosti až do domu. Obrazy, sošky, porcelán a mnoho dalšího sami v Japonsku vybíráme a přivážíme do Čech