Japonsko v Čechách

English version

Foto

Restaurace Samuraj v Praze
Tradiční japonské pohoštění

Připravujeme další setkání v restauraci Samuraj...

10. února 2010

Podobně jako v prosinci minulého roku, připravují i na začátek jara manželé Věra a Jiří Trčkovi pro milovníky starožitností, uměleckých předmětů a japonské kultury neformální setkání v typicky japonském prostředí restaurace Samuraj, která se nachází v samotném centru Prahy.

Setkání se koná v sobotu 10. dubna 2010, začíná ve 12 hodin a končí v 18 hodin.

Kromě vybraných japonských specialit, které si všichni mohou objednat z bohaté nabídky této restaurace, bude připravena také výstava starožitností a ukázka čajového obřadu spojená s ochutnávkou kvalitních japonských čajů. Samotným obřadem či filosofií pití a podávání tohoto tradičního východoasijského nápoje provede všechny přítomné čajový tovaryš z Dobré čajovny v Táboře Jan Náprava ve 13. 30 hod. a 16. 30 hod.

Odpoledne je pro hosty nachystána aukce japonských starožitností, která začíná v 15 hodin a bude doplněna informacemi k jednotlivým exponátům a japonským starožitnostem obecně. Cílem této dražby je zábavně-naučnou formou přiblížit všem umělecké předměty a historické artefakty, které si můžete prohlédnout, popř. zakoupit na stránkách www.japonsko-v-cechach.cz

Jako poděkování za aktivní účast bude pro všechny vydražitele (ti, co v aukci nějaký exponát zakoupí) připraveno privátní posezení s autory projektu Japonsko v Čechách včetně pohoštění tradičními japonskými jídly.

Toto setkání je otevřeno všem, kteří milují Japonsko, podmínkou je pouze registrace na adrese info@japonsko-v-cechach.cz . Na Váš mail, který by měl obsahovat jméno a příjmení Vaše i Vašeho doprovodu včetně kontaktního spojení (e-mail, telefon) budeme reagovat a sdělíme další podrobnosti.

Všechny skutečné zájemce o Japonsko a jeho bohatou kulturu zvou Věra a Jiří Trčkovi.

© Japonsko v Čechách, 2009-2019
Šíření obsahu bez souhlasu Věry Trčkové není povoleno.
Web: STACH software  |  Design: Jan Junek
rss články | rss starožitnosti | výměna odkazů

Japonsko v Čechách je jedinečný projekt, který přináší milovníkům východního umění pravé japonské starožitnosti až do domu. Obrazy, sošky, porcelán a mnoho dalšího sami v Japonsku vybíráme a přivážíme do Čech