Japonsko v Čechách

English version

Foto

Pohledy do japonského pokoje...Vstup do pokoje z terasy engava
Další pohledy na zařízení japonského pokoje...


Nabídka prodeje zařízení japonského pokoje

28. května 2012

Stejně jako japonské umělecké předměty, starožitnosti nebo bonsaje, líbí se i nám způsob, kterým Japonci dokáží propojit zahradu s místy, která trvale obývají. A ruku na srdce, nezatoužili jste někdy po něčem podobném?

Japonský pokoj, jehož zařízení vám nabízíme, byl celý včetně všech doplňků projektován a vyroben v Japonsku. Do pokoje se dá vejít postranními zašupovacími dveřmi – nejprve pevnými, uzamykatelnými se skleněnou výplní, a poté odsunutím vnitřních japonských dveří Shoji. Hlavní vstup je pro vítané návštěvníky z terasy domu, kde je výhled na javory. Protější zašupovací dveře umožňují výhled na soukromější část zahrady, na jezírko s japonskými kapry Koi. Interiér - skříňka pod televizi, odpadkový koš a schránka na papírové kapesníčky jsou vyrobeny z jilmu, lampičky a stropní osvětlení jsou z borovicového dřeva. Žárovky jsou pak tradičně v japonském stylu. Svítidla se v Japonsku kupují dle počtu tatami, tedy dle velikosti pokoje, nikoliv podle wattů, jako je tomu u nás. Samotná svítidla byla přivezena z Japonska, a kvůli odlišnému elektrickému napětí byl celý japonský pokoj přizpůsoben transformátorem na 110V. V interiéru nechybí mini televize, japonská klimatizace, která umožňuje udržovat v pokoji žádoucí teplotu a malý zvoneček na stole, který je propojen s kuchyní paní domu, aby ohlásil prosbu o přinesení čaje pro hosty. V tokonomě nechybí tradiční svitek, který majitel mění nejen podle ročního období, ale také dle výzdoby výklenku. Posezení u stolu je vždy nabídnuto hostům s výhledem na zahradu prosklenou stěnou. Host se může dle přání posadit na beznohou židličku s polštářkem nebo pouze na velký polštář, kterému se říká ZABUTON.

V zimním období nabízí dveře Shoji netradiční výhled do zahrady díky stylu Yuki. Yuki znamená v japonštině sníh, odtud tedy název „sněhové dveře“, které otevírají jiný pohled do zahrady. Při výhledu do zahrady se sněhovou pokrývkou a se zavřenými dveřmi shoji, avšak vysunutou spodní částí Yuki, se hostům nabízí pohled na zasněžené obláčky stromů a keřů. Svým hostům nabízí majitel i tradiční spaní: KAKE-FUTON (matrace), ŠIKI-FUTON (peřina), MAKURA (polštář se soba semínky).
 
Japonský pokoj ohromuje svou jednoduchostí, čistotou a spojením s přírodou, která k nám prostupuje z přilehlé japonské zahrady. Host a jeho hostitel jsou tak je tak přenášeni z poklidu japonského pokoje a pití čaje do přírodní scenerie venku.

Pokud máte o prohlídku japonského pokoje nebo odkoupení jeho zařízení zájem, volejte, prosím, na telefon 606 232 822, Věra Trčková
© Japonsko v Čechách, 2009-2019
Šíření obsahu bez souhlasu Věry Trčkové není povoleno.
Web: STACH software  |  Design: Jan Junek
rss články | rss starožitnosti | výměna odkazů

Japonsko v Čechách je jedinečný projekt, který přináší milovníkům východního umění pravé japonské starožitnosti až do domu. Obrazy, sošky, porcelán a mnoho dalšího sami v Japonsku vybíráme a přivážíme do Čech